Vijesti
Sport
Kaos u bh. košarci
23.05.2008. 20:00
Izvor: Dnevni list
Kaos u bh. košarci
Do kraja Lige za prvaka ostala su još samo dva kola. Napetost je na vrhuncu, odluka o prvoj poziciji, koja donosi veliku prednost – domaći parket, past će tek u zadnjem kolu kada se sastaju dva zadnja prvaka - Bosna i Široki. Liga nikada nije bila izjednačenija i zanimljivija. Gubi svatko od svakoga i, za razliku od Premier lige u nogometu, gosti su itekako uspješni. Uglavnom, košarkaško natjecanje u BiH je sigurno daleko najzanimljivije sportsko natjecanje u BiH, ali to nitko ne zna iskoristiti. Naprotiv, ljudi koji su zaduženi za organizaciju tog natjecanja opet se igraju “gluhih telefona” i bez obzira što, zaslugom samih košarkaša, imamo najuzbudljiviju Ligu za prvaka u regiji, samo natjecanje pada u drugi plan. Naime, tijelo zaduženo za samo natjecanje, Natjecateljsko povjerenstvo (Takmičarska komisija), kolektivno je podnijelo ostavku. Predsjedništvo KS-a BiH još nije usvojilo njihove ostavke, niti je imenovalo nove ljude. Glavni tajnik Saveza je na putu u Parizu, a po medijima se spekulira da će ligu voditi povjerenik što, opet, nije u skladu sa statutom.

Dalipagić: Dok je bilo mirno, nisu se žalili
Dakle, ako se u posljednja dva kola dogodi nešto nepredviđeno, primjerice da jedna ekipa ne dođe na utakmicu, ne zna se tko bi trebao donijeti odluku o sankcijama. Prema riječima glavnog tajnika Zdravka Kneževića, Predsjedništvo je još u srijedu trebalo prihvatiti ili odbiti ostavke Natjecateljskog povjerenstva, no to još uvijek nije učinjeno.
- Nismo zasjedali jer je sjednica bila nedavno. Nikakav mi još e-mail nije stigao u vezi te teme, tako da ne mogu prejudicirati odluku Predsjedništva. Natjecateljsko povjerenstvo je delegiralo zadnja dva kola i barem toliko imamo vremena, kaže hrvatski član Predsjedništva Saša Dalipagić, koji ima svoj stav o iznenadnim ostavkama članova Natjecateljskog povjerenstva.
- Pomalo je nekorektno ovo njihovo povlačenje u ovom trenutku. Dok je bilo sve mirno, nisu se žalili i uzimali su svoju plaću, a kad je zagustilo, odjednom ne mogu više. Pritisaka je uvijek bilo i to su znali. Ako se ne mogu nositi s tim, nisu trebali ni prihvaćati taj posao, jasan je Dalipagić.