Vijesti
Sport
Željo u 2009. godinu ulazi u novom ruhu
16.12.2008. 20:00
Izvor: Oslobođenje
Željo u 2009. godinu ulazi u novom ruhu
Nakon 17 godina čekanja, Željezničar bi u 2009. godini mogao zaigrati domaću utakmicu pod svjetlošću reflektora. Vijest i nije nova, ali s obzirom na to da se na Grbavici gotovo ništa ne zna u ovom trenutku, barem ne kada je u pitanju ime novog/starog trenera, ili koji su to zapravo igrači koji dolaze i odlaze, onda su reflektori top-tema.
Radovi na rasvjeti trebali bi biti završeni do kraja 2008. godine, a Uprava kluba trenutno radi na tome da na Grbavicu dovede francuski Grenoble našeg Mehmeda Baždarevića, koji bi odigrao prvu utakmicu pod reflektorima na Grbavici protiv Želje.
Inače, ime Mehmeda Baždarevića iz godine u godinu se pominje kao kandidata za klupu Željezničara, a ovom stručnjaku uvijek je nešto nedostajalo kada bi mu se konkretno ponudila saradnja. Posljednji put je odbio ponuđeno jer Željezničar nije imao uslove za treninge (čitaj vještačku travu). Međutim, nekako se vremenom situacija na Grbavici promijenila, pa je i taj navodni razlog nedolaska nestao. Ovim je Meša doveden pred zid, a saznajemo da mu je nedavno ponovo ponuđeno kormilo Željezničara.
Ovaj put Meša je kao razlog mogućeg nedolaska naveo ugovor sa Grenobleom, koji mu, pak, ističe na kraju sezone.
“Ponudili smo mu potpisivanje predugovora, s obzirom na to da je oduvijek govorio kako se ima namjeru vratiti na Grbavicu i da mu je životni san vođenje Željezničara. Sve što je ranijih sezona govorio da mu nedostaje, sve je u međuvremenu stvoreno i sada je na njega red da odgovori. Dobiće svu slobodu za stvaranje tima i nebitno je da li će mu trebati tri ili pet godina, niko ga neće dirati. Razgovarali smo sa njim i zatražio je nekoliko dana da razmisli o tome“, kazao nam je izvor sa Grbavice, koji je želio ostati neimenovan u strahu da se ne bi zamjerio “predsjedniku iz inata“ Faruku Telibećiroviću, inače jedinom zaduženom da daje izjave za medij(e).