Vijesti
Sport
Srbijanski klubovi napuštaju NLB ligu: Moramo zaštititi interese domaćeg takmičenja!
23.03.2010. 12:00
Izvor: 24sata.info
Srbijanski klubovi napuštaju NLB ligu: Moramo zaštititi interese domaćeg takmičenja!
Srbijanski klubovi prijete istupanjem iz NLB lige zbog sukoba sa čelnicima regionalne lige oko kršenja ugovora potpisanog prošle godine.
Sporazumom je bilo predviđeno smanjenje lige na 12 klubova i preraspodjela vlasničkih i upravljačkih prava. Vodstvo lige sada želi prekršiti dogovor i ostaviti isti broj klubova u ligi uz još jednog predstavnika češke lige. Srbijanski klubovi žele veću važnost domaćem prvenstvu za koje žele da počinje već u februaru, a ne kao ove godine, u aprilu. Protiv odluke donesene na Skupštini "Sidra", kompanije koja vodi NLB ligu, glasali su predstavnici Partizana i Zvezde, ali su bili nadglasani.
"Moramo učiniti sve, iscrpiti i posljednju šansu kako bismo odbranili svoje interese. U ugovoru su svi interesi jasno precizirani, ali su u jednom momentu samo anulirani. Moramo to riješiti, imati jasniji stav o tome što nam pripada", rekao je predsjednik Srbijanskog košarkaškog saveza Dragan Kapičić, prenosi "Index". Klubovi su spremni istupiti iz NLB lige, a Evropliga bi vjerojatno Srbiji tada odobrila dva mjesta u međunarodnim takmičenjima, jedno u Euroligi, jedno u Eurokupu.