Vesti
Sport
Motiv najveći problem pred OS19.06.2006. 18:00
Izvor: B92,Beta

Reprezentacija SCG je posle poraza od Holandije od 0:1 i Argentine 0:6 izgubila sve šanse za plasman u osminu finala Mundijala. Obala Slonovače je obe utakmice izgubila sa 1:2, pa će i "slonovi" učešće na Mundijalu završiti duelom sa SCG.
Stanković je rekao i da je i dalje ponosan na svoj tim, koji je, prema njegovim rečima, napravio veliki uspeh samim plasmanom na Svetsko prvenstvo.
"Rekao sam ranije da na Mundijalu treba da uživamo i lično ću pokušati da to i učinim na našoj poslednjoj utakmici na turniru, iako posle poraza od Argentine u tome nisam uspevao. Spremio sam se da na Mundijalu dam svoj maksimum, ali znam da sam mogao mnogo više. Možda nisam zbog prevelike želje", rekao je Stanković.
Reprezentacija SCG se neslavno oprostila i od prethodnog velikog takmičenja na kome je učestvovala - Evropskog prvenstva 2000. godine u Holandiji i Belgiji. "Plave" je tada eliminisala Holandija koja ih je pobedila sa 6:1, a reprezentacija SCG je posle toga propustila i Svetsko i Evropsko prvenstvo.
Stanković je, medjutim, izrazio nadu da debakl na Mundijalu u Nemačkoj neće ostaviti dubok trag na reprezentaciju.
"Utakmicom sa Obalom Slonovače stavićemo tačku na Mundijal. Treba da razmišljamo da ćemo u kvalifikacijama za sledeće Evropsko prvenstvo imati novi početak. Imaćemo novu državu, novu himnu i nov izazov", rekao je Stanković.
Kapiten Savo Milošević, koji je protiv Argentine odigrao 100. utakmicu za "plave", nadovezao se na Stankovićevu izjavu i rekao da će mu biti žao što neće igrati za reprezentaciju samostalne Srbije, ali je ostao pri ranije donetom stavu da će se posle Mundijala oprostiti od nacionalnog tima.
"Kada god su me pozvali u reprezentaciju odazvao sam se i to pokazuje moj odnos prema reprezentaciji. Ne mogu da kažem da ne poštujem sadašnju himnu, ali je zbog nje same ona ranije trebalo da bude promenjena. Žao mi je što neću igrati za Srbiju, ali ovde je tačka", rekao je Milošević.
Portparol Fudbalskog saveza SCG Aleksandar Bošković izjavio je, medjutim, da predstavnici te organizacije pokušavaju da nagovore Miloševića da i posle Mundijala odigra barem još jednu utakmicu za reprezentaciju.
"Moram da mladjim igračima poručim da je svaka utakmica za reprezentaciju posebna, ako je na Mundijalu ona je i prilika da se dokažu", dodao je Milošević.
Odbrambeni fudbaler SCG Milan Dudić, koji je tokom Svetskog prvenstva potpisao trogodišnji ugovor sa austrijskim Salcburgom, ocenio je da "plavi" nisu zaslužili da se od Mundijala oproste sa sva tri poraza.
"Obala Slonovače je najkvalitetnija afrička ekipa. Znam da Didije Drogba zbog kartona neće igrati, ali nisu za potcenjivanje već za veliki respekt, pošto su u njihovom timu opasni i Artur Boka, Aruna Kone i Didije Zokora", dodao je Dudić.
Ostale vestiArhiva
- 22/04 Zadar deklasirao "fenjeraša"
- 31/03 Bolton šokirao Zvezdu
- 26/03 Denver se oglasio zbog Jokića i saopštio…
- 20/03 Vaskrsenje Rokasa Gidraitisa: „Borili smo…
- 18/03 ATP odgovorio na tužbu „Đokovićevog udruženja“:…
- 17/03 Partizan poražen u Dubaiju: Crno-beli izgubili…
- 14/03 Obradović: Nemam zamerke, boli zbog načina…
- 13/03 Sferopulos nezadovoljan zbog priča o fajnal-foru…
- 12/03 Blagojević: ''Pomogao nam je gol''
- 11/03 Miloš Veljković poslao prvu poruku navijačima…
- 10/03 Nikitović: "Protiv Partizana nerealno tražiti…
- 09/03 Đoković: Stvari su definitivno drugačije…
- 07/03 "Sferopulos izgubio kontrolu, a Kalinić inficirao…
- 09/01 Majk Daum operisan, najmanje mesec dana van…
- 26/12 Koprivica: Ključ je zaustaviti šut za tri…
- 25/12 Lalatović godinu dana van fudbala?!
- 23/12 Zvezda pred Partizan: Navijajmo sportski,…
- 19/12 Partizan poslao podršku Matijasu Lesoru:…
- 17/12 Zvezda zove na slavlje – uz podsetnik na…
- 12/12 Poznato koliko je Crvena zvezda do sada zaradila…
- 09/12 ABA liga: Rutinska pobeda Crvene zvezde protiv…
- 07/12 "Poker" u samostalnoj režiji Luke Ilića –…
- 03/12 Partizan „preživeo“ Žalgiris za treću uzastopnu…
- 29/11 Sferopulos odabrao tim za Bajern!