Vesti
Sport
Manojlović: "Bolje je van Beograda"
18.08.2006. 09:00
Izvor: Vecernje novosti
Manojlović: "Bolje je van Beograda"
Vaterpolo reprezentacija Srbije (i Crne Gore) od četvrtka trenira u Subotici. 'Plavi' su prinuđeni da deo priprema odrade na bazenimu Subotici, Novom Sadu, Hrvatskoj i Italiji jer se dva beogradska bazena (Banjica i Tašmajdan) renoviraju i sređuju pred početak Evropskog prvenstva.

Vaterpolisti su proteklih dana vežbali u zatvorenom plivalištu SRC "Milan Muškatirović - Gale" na Dorćolu.

"Iskustvo govori da je bolje raditi izvan Beograda. Jer, igrači iz inostranstva žele da budu što više sa svojim porodicama, prijateljima, rođacima i ne mogu da se potpuno posvete pripremama," tvrdi Nenad Manojlović.

Selektor plavih i predsednik Izvršnog odbora Organizacionog odbora EP, podseća da nije bilo priprema, a da se nisu suočavali sa problemima.


"Ovo je Srbija, još nemamo uslove za rad kakvim težimo. Sigurno je da su pripreme mogle bolje da se organizuju i sigurno je da ja snosim odgovornost od koje ne bežim. Ali, taj problem je veoma kompleksan," kaže Manojlović, "Tašmajdan živi od letnje sezone. Nisu tu samo posetioci, već i zakupci. Razmišljali smo da radovi počnu čak 10. avgusta. Nikako nismo mogli ranije da zatvorimo bazen za građanstvo, a i ne možemo na svoju ruku nešto da odlučujemo. Za svaku odluku konsultovali smo Grad."

Manojlović kaže i da razume igrače, "bez obzira na to da li se sa njima slaže ili ne".

"Oni su izuzetno zalsužni za promociju vaterpola. Kao svetski prvaci, sigurno zaslužuju bolje uslove, uostalom odavno želimo da imamo naš centar. Da li ćemo to jednog dana doživeti, videćemo. Ali, ima i drugih primera. Nedavno smo bili u Španiji i Grčkoj, koji imaju izvanredne uslove, a slabu organizaciju. Zato sačekajmo da završimo EP, koje želimo da organizujemo na najbolji mogući način, pa da se uhvatimo u koštac sa domaćim problemima. Sada nam je neophodna zdrava atmosfera," kaže Manojlović.

Evropsko prvenstvo u vaterpolu počinje 5. septembra.