Vesti
Sport
Troicki "ekspres"
15.08.2012. 20:00
Izvor: Mondo
Troicki "ekspres"
Srbin protiv Lejtona Hjuita pružio jednu od najboljih partija ove sezone. Australijanac osvojio samo dva gema.
Viktor Troicki igraće u trećem kolu turnira Masters serije u Sinsinatiju. Treći reket Srbije bio je ubedljiv protiv nekadašnjeg najboljeg igrača sveta Lejtona Hjuita - 6:2, 6:0, posle sata i dva minuta igre.
Odlično je Srbin odigrao čitav meč.
U oba seta je dominirao, imao prednost, koju nijednog trenutka nije ispuštao, i zasluženo stigao do treće runde i meča sa Huanom Martinom del Potrom ili Tomijem Hasom.
Troicki se malo mučio u prvom gemu meča, ali je uspeo da sačuva svoj servis. To kao da mu je dalo dodatnu snagu i već u narednom gemu stigao je do brejka.
Srbin je poveo 2:0.
Uspevao je Viktor da zadrži razliku stečenu na početku meča i da do kraja napravi još jedan brejk za vođstvo - 6:2.
Sličan razvoj situacije dogodio se i u drugom setu. Troicki je oduzeo servis Hjuitu i lako stigao do 3:0. Ovaj put nije stao. Nastavio je Beograđanin sa odličnim izdanjem i vrlo brzo stekao nedostižnih 5:0.
Australijanac nije uspeo da osvoji ni počasni gem. Troicki je sjajnu partiju krunisao petim brejkom na meču - 6:0.
Troicki i pet godina stariji Hjuit igrali su samo jednom do duela u Sinsinatiju. Srpski teniser bio je bolji ove godine na turniru u Sidneju - 4:6, 6:3, 6:2.