Vesti
Sport
Džej Džej: I dalje želim grend slem trofej27.11.2012. 20:00
Izvor: Mondo

Jelena Janković ući će u novu sezonu sa 22. mesta WTA liste, ali sa velikim snovima, iako i sama priznaje da je već veteranka.
Ako je Frančeska Skjavone mogla da osvoji prvi grend slem turnir sa nepunih 30 godina, a Na Li sa 29, može i Jelena Janković sa 28!Nekada najbolja teniserka sveta proslaviće 28. rođendan poslednjeg dana februara, ali ni "lična karta" ni lošiji rezultati poslednjih godina, nisu uticali na smanjenje Jeleninih ambicija.
Svojevremeno osporavana kao "broj jedan", pošto nije imala grend slem titulu, želi da u završnoj fazi karijere ispuni klinački san.
"Bila sam finalistkinja US opena, igrala sam mnogo polufinala, ali titula ostaje i cilj i san. Potrebno je samo da ponovim svoje najbolje rezultate i onda dobijem još jedan ili dva meča. Zato verujem da je to moguće", izjavila je Jankovićeva u Dubaiju.
Džej Džej nalazi se u tom stadijumu da se od nje teško mogu očekivati uspesi u kontinuitetu od januara do oktobra, ali za grend slem titulu to i nije neophodno.
"Prvi cilj je povratak u Top 10. Počela sam da treniram posle dve nedelje odmora i trenutno mi nije lako da izdržim sve napore. Karijere u ženskom tenisu ne traju dugo. Kada vidim devojke od po 20 godina, osećam se kao veteranka, ali znam da mogu još nekoliko godina da zadržim telo u dobroj formi", istakla je Jelena Janković.
Poslednju WTA titulu osvojila je u Indijan Velsu 2010, da bi u naredne dve i po godine izgubila pet finala.
Posle poraza od Serene Vilijams u finalu US opena 2008, od zapaženijih rezultata na četiri najznačajnija turnira ima samo polufinale Rolan Garosa 2010.
Ostale vestiArhiva
- 31/03 Bolton šokirao Zvezdu
- 26/03 Denver se oglasio zbog Jokića i saopštio…
- 20/03 Vaskrsenje Rokasa Gidraitisa: „Borili smo…
- 18/03 ATP odgovorio na tužbu „Đokovićevog udruženja“:…
- 17/03 Partizan poražen u Dubaiju: Crno-beli izgubili…
- 14/03 Obradović: Nemam zamerke, boli zbog načina…
- 13/03 Sferopulos nezadovoljan zbog priča o fajnal-foru…
- 12/03 Blagojević: ''Pomogao nam je gol''
- 11/03 Miloš Veljković poslao prvu poruku navijačima…
- 10/03 Nikitović: "Protiv Partizana nerealno tražiti…
- 09/03 Đoković: Stvari su definitivno drugačije…
- 07/03 "Sferopulos izgubio kontrolu, a Kalinić inficirao…
- 09/01 Majk Daum operisan, najmanje mesec dana van…
- 26/12 Koprivica: Ključ je zaustaviti šut za tri…
- 25/12 Lalatović godinu dana van fudbala?!
- 23/12 Zvezda pred Partizan: Navijajmo sportski,…
- 19/12 Partizan poslao podršku Matijasu Lesoru:…
- 17/12 Zvezda zove na slavlje – uz podsetnik na…
- 12/12 Poznato koliko je Crvena zvezda do sada zaradila…
- 09/12 ABA liga: Rutinska pobeda Crvene zvezde protiv…
- 07/12 "Poker" u samostalnoj režiji Luke Ilića –…
- 03/12 Partizan „preživeo“ Žalgiris za treću uzastopnu…
- 29/11 Sferopulos odabrao tim za Bajern!
- 27/11 Milojević najavio stvaranje nove Zvezde:…