Vesti
Sport
Incidenti u Trsteniku, ko je odgovoran?27.10.2015. 20:00
Izvor: RTS

Snimak sa fudbalske utakmice Srpske lige Istok u Trsteniku između domaćina Prve petoletke i Temnića iz Varvarina izazvao je veliku pažnju na društvenim mrežama. Osim teške povrede igrača gostiju zabeležene su nemile scene na terenu i van njega zbog kojih je morala da interveniše i policija.
Andrija Radovanović, igrač Temnića iz Varvarina, nije bio u komi, kako su neki mediji izveštavali. Posle ukazane pomoći na terenu zbog potresa mozga, zbrinut je na ortopedskom odeljenju kruševačke bolnice. Andrija je izašao iz bolnice na sopstveni zahtev i odmara se kod kuće u Tekijama kod Kruševca.
"Slabo se sećam šta mi se dogodilo. Znam samo da sam dobio udarac i od tada se više ničeg ne sećam. Dobio sam potres mozga i ležao sam u bolnici dva dana. Posledice su višestruke, glava me mnogo boli, na tabletama sam, ne mogu noću da spavam od bolova", kaže Andrija Radovanović.
Povreda nije posledica tuče već, kako se navodi u zapisniku, duela u šesnaestercu u 72. minutu. Dok je igrač Temnića ležao na travi, kopačkom ga je zakačio Trsteničanin Nemanja Ljubisavljević.
Za vreme lekarske intervencije koja je trajala osam minuta u teren je sa tribina utrčao gledalac, udario Ljubisavljevića i izazvao opštu pometnju na terenu. Policija je utvrdila da je reč o rođenom bratu povređenog fudbalera.
"Sve ovo što se digla ova frka i panika oko incidenta, to su nespretne izjave pojedinih ljudi koji nisu ni u Fudbalskom klubu Temnić niti u Fudbalskom klubu Trstenik PPT, već se bave samo novinarstvom", smatra Radiša Dolić, sekretar FK Temnić iz Varvarina.
"To uopšte nije bio nikakav namerni incident. Ja bih molio da se to ne stavlja na teret našem igraču, koji je izuzetno dobar momak, mlad igrač, koji to nije uradio namerno. Da ostanemo dobri sportski rivali", kaže Ljubodrag Šerović, predsednik FK Trstenik PPT.
Ovaj duel je najavljen kao utakmica povećanog rizika. Dežurale su tri patrole policije i deset redara, koji, kako navodi delegat, nisu bili u stanju da spreče nemile scene na terenu.
Disciplinski sudija Fudbalskog saveza Regiona Istočne Srbije će na osnovu izveštaja pribavljenih od službenih lica doneti adekvatne odluke.
"Znam da je to bio jedan izolovani incident koji je prouzrokovao gostujući navijač. Praktično su redarske službe sve ono što je bilo po propisima potrebno da se učini u tom trenutku, obavile maksimalno odgovorno svoj posao. Naravno da takvi i slični incidenti samo bacaju ružnu sliku na fudbal i sve ono što se odlično radi u ovom delu Srbije", smatra Goran Milanović, predsednik FS Regiona Istočne Srbije.
Posle prekida, utakmica u Trsteniku je nastavljena, a konačni rezultat je bio 1:1.
Ostale vestiArhiva
- 31/03 Bolton šokirao Zvezdu
- 26/03 Denver se oglasio zbog Jokića i saopštio…
- 20/03 Vaskrsenje Rokasa Gidraitisa: „Borili smo…
- 18/03 ATP odgovorio na tužbu „Đokovićevog udruženja“:…
- 17/03 Partizan poražen u Dubaiju: Crno-beli izgubili…
- 14/03 Obradović: Nemam zamerke, boli zbog načina…
- 13/03 Sferopulos nezadovoljan zbog priča o fajnal-foru…
- 12/03 Blagojević: ''Pomogao nam je gol''
- 11/03 Miloš Veljković poslao prvu poruku navijačima…
- 10/03 Nikitović: "Protiv Partizana nerealno tražiti…
- 09/03 Đoković: Stvari su definitivno drugačije…
- 07/03 "Sferopulos izgubio kontrolu, a Kalinić inficirao…
- 09/01 Majk Daum operisan, najmanje mesec dana van…
- 26/12 Koprivica: Ključ je zaustaviti šut za tri…
- 25/12 Lalatović godinu dana van fudbala?!
- 23/12 Zvezda pred Partizan: Navijajmo sportski,…
- 19/12 Partizan poslao podršku Matijasu Lesoru:…
- 17/12 Zvezda zove na slavlje – uz podsetnik na…
- 12/12 Poznato koliko je Crvena zvezda do sada zaradila…
- 09/12 ABA liga: Rutinska pobeda Crvene zvezde protiv…
- 07/12 "Poker" u samostalnoj režiji Luke Ilića –…
- 03/12 Partizan „preživeo“ Žalgiris za treću uzastopnu…
- 29/11 Sferopulos odabrao tim za Bajern!
- 27/11 Milojević najavio stvaranje nove Zvezde:…