Vesti
Sport
Derbi u Železniku, Zvezda čeka Borac30.05.2017. 20:00
Izvor: Mondo

U sredu uveče na programu je prvi od preostala dva "čina" borbe za prvo mesto u Superligi.
Crvena zvezda i Partizan bodovno su izjednačeni uoči poslednja dva kola Superlige Srbije, ali su crveno-beli po dva kriterijuma (jedan je "opipljiv", drugi se bazira na "slobodnoj proceni") bliži prvom mestu i prednosti domaćeg terena u polufinalu i eventualnom finalu plej-ofa.Zvezda ima bolju koš-razliku u međusobnim susretima sa "večitim" rivalom, a uz to i lakši raspored, pošto dočekuje Borac i gostuje Dinamiku, dok Partizan ide u goste FMP Železniku, pa će u subotu biti domaćin Mega Leksu.
Trener crno-belih Aleksandar Džikić rekao je da će njegov tim neće voditi računa o rezultatima drugih utakmica.
"Osigurali smo jedno od prva dva mesta i sada ne razmišljamo o nekakvim scenarijima koji ne uključuju nas. Ono što je na nama, mi ćemo pokušati da odradimo. Protivnik nam je dobra ekipa, ABA ligaš, imaju talenta i potencijala", izjavio je za klupski sajt Džikić, koji je još od prošle sezone u više navrata obasipao komplimentima igrače FMP-a.
Tim iz Železnika je zajedno sa Megom obezbedio plasman u plej-of i u ABA ligu 2017/18, samo još treba da se vidi ko će biti treći, a ko četvrti.
Što se tiče Zvezde, kvalitet je pred duel sa Borcem apsolutno na njenoj strani. Verovatno najzanimljivije pred ovaj meč je u kom će sastavu nastupiti šampion, s obzirom na to da su Nejt Volters i Marko Simonović van stroja poslednjih 7-10 dana.
"Radimo i treniramo dobro, polako se i kompletiramo. Borac igra dobro kroz Superligu, imaju nekoliko vrlo iskusnih igrača, ali mi želimo da osvojimo nove bodove, koji će nas zadržati na prvom mestu", rekao je Milko Bjelica, a preneo sajt KLS.
Ostale vestiArhiva
- 31/03 Bolton šokirao Zvezdu
- 26/03 Denver se oglasio zbog Jokića i saopštio…
- 20/03 Vaskrsenje Rokasa Gidraitisa: „Borili smo…
- 18/03 ATP odgovorio na tužbu „Đokovićevog udruženja“:…
- 17/03 Partizan poražen u Dubaiju: Crno-beli izgubili…
- 14/03 Obradović: Nemam zamerke, boli zbog načina…
- 13/03 Sferopulos nezadovoljan zbog priča o fajnal-foru…
- 12/03 Blagojević: ''Pomogao nam je gol''
- 11/03 Miloš Veljković poslao prvu poruku navijačima…
- 10/03 Nikitović: "Protiv Partizana nerealno tražiti…
- 09/03 Đoković: Stvari su definitivno drugačije…
- 07/03 "Sferopulos izgubio kontrolu, a Kalinić inficirao…
- 09/01 Majk Daum operisan, najmanje mesec dana van…
- 26/12 Koprivica: Ključ je zaustaviti šut za tri…
- 25/12 Lalatović godinu dana van fudbala?!
- 23/12 Zvezda pred Partizan: Navijajmo sportski,…
- 19/12 Partizan poslao podršku Matijasu Lesoru:…
- 17/12 Zvezda zove na slavlje – uz podsetnik na…
- 12/12 Poznato koliko je Crvena zvezda do sada zaradila…
- 09/12 ABA liga: Rutinska pobeda Crvene zvezde protiv…
- 07/12 "Poker" u samostalnoj režiji Luke Ilića –…
- 03/12 Partizan „preživeo“ Žalgiris za treću uzastopnu…
- 29/11 Sferopulos odabrao tim za Bajern!
- 27/11 Milojević najavio stvaranje nove Zvezde:…