Vesti
Sport
Osam "fudbalskih" ubistava od 1995!
03.10.2006. 14:00
Izvor: Mondo
Atentat na predsednika Bežanije Gorana Mijatovića Mitu, u ponedeljak na Bežanijskoj kosi, osmo je ubistvo ljudi iz sveta fudbala u poslednjih 11 godina, objavio je dnevni list "Sport".

Crna serija otvorena je 1995, kada je ispred kafića "Mag" ubijen prvi čovek OFK Zvezdare Miša Nikšić.

Jusuf Jusa Bulić, čiji je sin Dragan Aca potom postao predsednik Železnika, a kasnije i Zajednice fudbalskih prvoligaša, izgubio je život 1998. godine na Novom Beogradu, gde je ubijen zajedno sa direktorom Železnika Petrom Vujičićem.

Svakako najzvučniji atentat desio se januara 2000. u beogradskom hotelu Interkontinental, u čijem je holu hicima iz vatrenog oružja ubijen Željko Ražnatović Arkan. Sa Arkanom na čelu Obilić je doživeo trenutke velike slave, osvojivši titulu prvaka SR Jugoslavije 1998, posle čega je zaigrao u kvalifikacijama za Ligu šampiona i u Kupu UEFA.

Inače, UEFA je zbog Ražnatovićevog učešća u ratnim sukobima na prostoru bivše SFR Jugoslavije zapretila Obiliću izbacivanjem iz evropskih takmičenja, tako da se Arkan leta 1999. formalno povukao sa čela kluba i preuzeo funkciju "savetnika predsednika", dok je rukovodeća pozicija pripala njegovoj supruzi Svetlani.

Samo mesec dana posle Ražnatovića, ubijen je jedan od čelnika Bežanije Radislav Trlajić - Bata Trlaja.

Zvezdara i Bežanija prošle su još jedan krug atentata, tako što je Nikšićev naslednik Branislav Trojanović Trojke smrtno ranjen jula 2001, dok je sedeo u svom automobilu, dok je Mijatović 2. oktobra 2006. godine doživeo sudbinu Trlajića, sa kojim je marta 1998. učestvovao u poznatoj "kokainskoj aferi", vezanoj za pokušaj preuzimanja 3,8 kilograma tog opijata u pošti na Bežanijskoj kosi.

Dok se za svih sedam pobrojanih žrtava zvanično ili nezvanično znalo da imaju jako uporište u beogradskom podzemlju i razgranate poslove "sa one strane zakona", to se ne bi moglo reći za Branka Bulatovića, dugogodišnjeg generalnog sekretara Fudbalskog saveza Jugoslavije, koji je marta 2004. godine ubijen u hodniku zgrade na Terazijama 35, prilikom dolaska na posao.

Interesantno je da su izvršioci atentata poznati javnosti jedino u slučaju Željka Ražnatovića. Sudjenje za taj zločin još uvek traje.