Vesti
Politika
Uhapšen muž predsednice suda
11.06.2006. 12:00
Izvor: Glas javnosti
Tihomir Mihalčić osumnjičen da je član "drumske mafije" Mihalčićeva žena Verica Đukić-Mihalčić je čelnik Četvrtog opštinskog suda. Zaposleni u tom sudu sumnjaju da je upravo Mihalčićeva supruga urgirala da se njegovo hapšenje odlaže
BEOGRAD - Tihomir Mihalčić, supruge Verice Đukić - Mihalčić, predsednika Četvrtog opštinskog suda osumnjičen da je učestvovao u najvećoj pljački države u istoriji čiji su glavni akteri radnici Republičke direkcije za puteve trebalo bi da bude saslušan pred istražnim sudijom posebnog odeljenja Okružnog suda za borbu protiv organizovanog kriminala.

Mihalčiću su pripadnici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije, u četvrtak stavili lisice na ruke, posle operativnih saznanja da je umešao prste u pljačku na naplatnim rampama, u kojoj je plen za samo mesec dana iznosio više od milion evra. Mihalčić je sa još četiri osobe uhapšen u policijskoj akciji koja traje od 26. maja kada se iza rešetaka našlo 25 osoba, mahom radnika na naplatnim rampama. Mihalčić je prvi put pomenut u javnosti kada je 30. marta prošle godine objavljen javni poziv za prikupljanje ponuda u otvorenom postupku za nabavku 30 miliona papirnih magnetnih kartica za sistem naplate putarine.

Mihalčića je policija poslednjih dana privodila nekoliko puta, ali je posle svakog razgovora bio puštan. Zaposleni u Četvrtom opštinskom sudu, kojim predsedava Mihalčićeva žena, iznenađeni vešću o hapšenju, sumnjaju da je upravo ona urgirala da se njegovo hapšenje odlaže. "Ona kao predsednik Četvrtog suda ima mogućnost da preko svojih kontakata interveniše da njenog muža ne zatvore. Milim da ni to nije pomoglo jer su verujem i policajci bili zgranuti luksuzom u kome se bračni par Mihalčić živeli. Takav luksuz se ne može priuštiti od plate sudije opštinskog suda", izjavio je za Glas zaposleni u Četvrtom opštinskom sudu.

U javnosti se pojavila informacija da je prilikom hapšenja pretresena porodična kuće Mihalčića i da su pripadnici policije "zanemeli" pred luksuznim enterijerom.

Podsetimo, članovi drumske mafije pljačkali su pomoću kompjuterskog programa kojim su na ulaznim naplatnim rampama izdavali duple "klonirane" kartice koje su bile namenjene za strane šlepere. Cena jedne kartice, na relaciji Beograd - Niš, iznosila je šest hiljada dinara. Jedan primerak takve kartice davali su vozaču strancu, a drugi primerak je inkasant zadržavao za sebe. Vozaču šlepera je na izlasku sa autoputa naplaćivan pun iznos putarine uz izdavanje priznanice. Novac nije evidentiran u kompjuteru izlazne rampe zahvaljujući programu koji su napravili. Kartice koje su vozači predavali su uništavane, a novac su inkasanti stavljali u džep.