Vesti
Politika
Bezvlašće u Srbiji07.02.2008. 12:00
Izvor: Večernje novosti
Preti ozbiljna opasnost da Srbija proglašenje jednostrane nezavisnosti Kosova dočeka paralisana: sa blokiranim parlamentom i Vladom i sa predsednikom države koji još nije položio zakletvu!
Kriza unutar vladajuće koalicije u sredu je samo produbljena i rasplet zamršenog političkog trilera uopšte se ne nazire. Niko od vodećih aktera neće da uzmakne ni za pedalj.
Premijer Vojislav Koštunica odbio je da zakaže za četvrtak redovnu sednicu Vlade, što je bio zahtev 17 ministara DS i G 17 plus.
Istovremeno, predsedsednik parlamenta Oliver Dulić oglušio se o zvaničan zahtev DSS, NS, SRS i SPS da zakaže sednicu skupštine, dok se prethodno ne sastane ministarski kabinet.
U pozadini ovog inaćenja je namera DS i G 17 plus da u Vladi preglasaju DSS i odluče da se sa EU potpiše prelazni sporazum, dok je cilj „narodnjaka“ da prvi u parlamentu sruše ponuđeno „partnerstvo“ sa Briselom.
Tadić i Dinkić sastali su se i ponovili da evropske integracije za njih nemaju alternativu, dok je Koštunica opet poručio da neće pristati na prelazni sporazum sa EU, jer Brisel ujedno šalje misiju na KiM sa namerom da komada Srbiju.
I jedni i drugi potpuno otvoreno poručuju da neće popustiti i da druga strana mora prva da „potegne“ i da faktički otključa najvažnije državne institucije.
Iznad „brvna“ na kojem su se sudarili saveznici, nadvila se izgledna pretnja novih, iznuđenih parlamentarnih izbora ili čak prekompozicija vladajuće većine u Skupštini.
Prvo je u sredu ujutru 17 ministara iz DS i G 17 plus zvanično od Koštunice zatražilo hitno zakaže sednicu Vlade. Umesto zakazivanja, dobili su poziv od portparola DSS Andreje Mladenovića da utiču na Dulića da zakaže sednicu Skupštine koju je zahtevalo 144 narodnih poslanika.
U međuvremenu, oglasio se i premijer Koštunica ocenivši da opstrukcija rada parlamenta predstavlja opasnost po ustavni poredak:
- Destabilizacija političkih prilika u zemlji predstavlja najveću opasnost po zaštitu i očuvanje ustavnog poretka, u trenutku kada se najavljuje da je pitanje dana proglašenje nezavisnosti Kosova - saopštio je predsednik Vlade.
Po njegovom mišljenju, najozbiljniji vid destabilizacije jeste „opstrukcija rada Narodne skupštine, relativizacija i nepoštovanje njenih akata, posebno rezolucija donetih u skladu sa Ustavom i međunarodnim pravom, koje se odnose na zaštitu suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije“:
- Neophodno je odmah održati sednicu Skupštine Srbije i potvrditi nacionalno jedinstvo u odbrani Kosova i Metohije, i to bi bio najbolji dokaz održavanja stabilnosti u zemlji, poštovanja Ustava i zaštite ustavnog poretka - zaključio je premijer.
Dulić se saglasio sa Koštunicom da destabilizacija zemlje predstavlja najveću opasnost, ali on drugačije vidi razrešenje krize, a i subjekta koji ruši stabilnost:
- Nemoguće je održati sednicu parlamenta bez prethodnog izjašnjavanja Vlade Srbije o sporazumu sa EU - kazao je Dulić. - U skladu sa Poslovnikom o radu Narodne skupštine i dosadašnjom parlamentranom praksom, ne mogu da zakažem sednicu parlamenta o tako važnim pitanjima bez zvaničnog mišljenja Vlade Srbije. Zato pozivam premijera da zakaže sednicu Vlade.
Potpredsednik parlamenta iz DSS Rade Obradović ocenio je kao „politički neodgovorno to što Dulić nije odmah zakazao vanrednu sednicu o KiM“.
Dok besni žestoki rat, svi u Vladi pokušavaju da zapuše rupe u čamcu koji je počeo da tone:
- Vlada nije pala - tvrdi ministar iz DSS Aleksandar Popović.
- Očekujem dogovor - kratko je poručio Tadićev ministar Mirko Cvetković.
Ipak, u političkim prognozama najmanje se šanse daju opstanku Vlade, a dok se podjednako „tipuje“ na nove izbore ili novu koaliciju u parlamentu.
U svim spekulacijama već se zaokružuje 11. maj kao datum za vanredno glasanje za novi parlament.
Kako saznajemo, DS i G 17 plus spremne su i za ovaj ishod, ako DSS ne popusti. O tome su se, kako prenose naši izvori, u sredu popodne saglasili Tadić i Dinkić.
Druga varijanta je da se pravi aranžman „narodnjaka“ i radikala, koji zasada i DSS i SRS odbacuju.
Treća opcija je da DS i radikali, pod izgovorom institucionalne blokade i volje naroda na predsedničkim izborima, formiraju tehničku većinu u Skupštini kao prelazno rešenje.
- Neka DSS i DS prvo raščiste odnose u koaliciji, a mi nemamo veze sa tim sukobom. Ostajemo u opoziciji - rekao nam je Tomislav Nikolić, zamenik predsednika SRS.
Vrhunac političkog apsurda je što je baš čelnik najveće opozicione stranke pozvao vladajuću koaliciju da ostane na okupu i sačuva Vladu zbog KiM.
A najozbiljniju krizu vladajuće kolicije prati i tiha međustranačka diplomatija.
Do srede po podne nismo dobili potvrdu da će se videti premijer Koštunica i predsednik Tadić, iako je postojala nezvanična najava. Lider DS i šef države planirao je, navodno, da ugosti i svog ljutog radikalskog rivala iz minule predsedničke trke. No, Nikolić je to odbio.
- Čak i kada bih dobio poziv ne bih se odazvao - rekao je Nikolić. - Zašto bih išao? To je njegov gest pobednika. I ja bih njega zvao da sam pobedio. Nemamo šta da pričamo.
Dan za inaćenje
* Predsednik Skupštine Oliver Dulić najavio da neće da
sazove sednicu parlamenta bez prethodnog mišljenja Vlade
o prelaznom sporazumu sa EU
* Vicepremijer Božidar Đelić i 16 ministara iz DS i G 17 plus zatražili od Koštunice da zakaže sednicu Vlade
* Premijer Koštunica ponovo pozvao da se održi hitna
sednica Narodne skupštine
* Komesar za pridruženje EU Oli Ren objavio da se odlaže
potpisivanje političkog sporazuma sa Srbijom
* PredsednikTadić pozvao Koštunicu da zakaže sednicu Vlade
* VladaSrbije saopštila da u četvrtak nema sednice
* Premijer Koštunica pozvao Dulića da poštuje Ustav
Predsednik Boris Tadić
Vlada da radi
Predsednik Boris Tadić pozvao je u sredu po podne premijera Vojislava Koštunicu da zakaže redovnu sednicu Vlade Srbije.
- Da bismo očuvali stabilnost države neophodno je da sve državne institucije rade svoj posao i niko ne sme da zbog stranačkih stavova opstruiše rad državnih organa - naveo je Tadić u pozivu.
On je poručio da Vlada mora da radi u interesu građana jer je ona nosilac izvršne vlasti i prema Ustavu utvrđuje i sprovodi politiku.
- Ne može rad Vlade Srbije da zavisi od bilo čije dobre volje, niti Narodna skupština može da zameni Vladu. Svako ima svoje Ustavom i zakonom definisane obaveze i nadležnosti. Skupština o svim važnim pitanjima raspravlja i donosi odluke, uz obavezno prethodno dostavljeno mišljenje Vlade.
* Odmah posle Tadićevog poziva, usledio je Koštuničin odgovor, na koji je Tadić reagovao:
- U kritičnom momentu za državu iako premijer Koštunica ocenjuje da je ugrožen teritorijalni integritet i suverenitet Srbije, prirodno je da Vlada Srbije održi sednicu i izjasni se o tom pitanju.
Premijer Vojislav Koštunica
Hitno skupština
obzirom na to da je EU ugrozila suverenitet i teritorijalni integritet Srbije, ustavna obaveza predsednika Skupštine je da hitno zakaže sednicu parlamenta, pre nego što albanski separatisti, uz podršku SAD i EU, proglase jednostranu nezavisnost - izjavio je u sredu premijer Vojislav Koštunica.
On je naglasio da za „zakazivanje sednice parlamenta nije neophodno mišljenje Vlade, koja je očigledno duboko podeljena po ovom pitanju“.
U izjavi premijera Koštunice, a povodom poziva predsednika Srbije Borisa Tadića premijeru da sazove redovnu sednicu Vlade, naglašeno je da je EU odlukom da protivpravno pošalje misiju na Kosmet sa ciljem da sprovede Ahtisarijev plan o nadziranoj nezavisnosti, najdirektnije ugrozila suverenitet i teritorijalni integritet Srbije.
- Uveren sam da svaki građanin Srbije vidi da se radi o bezobzirnoj uceni EU i da bi potpis Srbije na ponuđeni politički sporazum bio potpis za nezavisnost Kosova - naveo je Koštunica.
- Zbog toga je neophodno da se odmah sazove Skupština kako bi se poslanici izjasnili o odluci EU da pošalje misiju na KiM.
Pregovori oko nove parlamentarne većine
Koalicija ispod žita
DSS i Nova Srbija ponudili su SRS da podrži formiranje njihove manjinske vlade, saznaju „Novosti“.
Zamenik predsednika SRS Tomislav Nikolić, kako saznajemo, odbio je u prvi mah predlog „narodnjaka“u. DSS i NS su, ipak, ostavili vođstvu SRS rok do nedelje da razmisle i izjasne se o formiranju nove vlade u ovom sazivu parlamenta.
Izvršni odbor DSS zaključio je, naime, da bi vanredni parlamentarni izbori pred odlučujuću bitku za KiM samo štetili.
Tomislav Nikolić u sredu je izjavio:
- Zaista nema smisla da podržavam one koji nisu sigurni u to koliko poverenje birača imaju, one kojima sam saradnju nudio na vreme, blagovremeno, a oni su se opredeljivali za drugu opciju. Mislim da je to apsolutno nemoguće u ovim okolnostima.
Odloženi svi zakoni
Zbog nemogućnosti da se u četvrtak održi sednica Vlade izvesno je da neće biti usvojena najavljena odluka oko prodaje RTB „Bor" austrijskoj kompaniji „Atek“.
- Pošto se konačan dnevni red utvrđuje nekoliko časova pre početka sednice Vlade, nije moguće reći koji sve predlozi zakona su trebali da budu usvojeni na ovonedeljnom zasedanju - rekao je u sredu za „Novosti“ Milivoje Mihailović, šef Vladine kancelarije za medije.
Slobodan vučetić bivši predsednik Uss
Potreban stav vlade
Opšti princip funkcionisanja parlamentarnog sistema glasi: Vlada uvek mora dati svoje mišljenje Skupštini, pre nego što parlament o bilo čemu odluči. Skupština ne može da donosi bilo kakve odluke ni akta, ako nema prethodno mišljenje Vlade - kaže za „Novosti“ Slobodan Vučetić, bivši predsednik Ustavog suda Srbije.
On objašnjava da Skupština može da bude sazvana na inicijativu određenog broja poslanika, ali oni ne mogu da odlučuju, ako nemaju stav Vlade o nekom pitanju.
Šta, međutim, ako su i parlament i vlada u „pat-poziciji“, i nema nikoga ko želi da zakaže sednicu?
- Onda je to kriza sistema vlasti. Do raspleta dolazi ili postizanjem kompromisa u okviru vladajuće koalicije ili ostavkom predsednika Vlade, a treća mogućnost je pokretanje inicijative u Skupštini o izglasavanju nepoverenja vladi.
O nepoverenju Vladi se glasa na zahtev najmanje 60 poslanika i da bi vlada pala, a za to se mora izjasniti najmanje onoliko poslanika koliko je neophodno za njen izbor, a to je 126.
Ukoliko nova vlada ne bude izabrana u roku od 30 dana, predsednik raspušta parlament i raspisuje parlamentarne izbore.
Kriza unutar vladajuće koalicije u sredu je samo produbljena i rasplet zamršenog političkog trilera uopšte se ne nazire. Niko od vodećih aktera neće da uzmakne ni za pedalj.
Premijer Vojislav Koštunica odbio je da zakaže za četvrtak redovnu sednicu Vlade, što je bio zahtev 17 ministara DS i G 17 plus.
Istovremeno, predsedsednik parlamenta Oliver Dulić oglušio se o zvaničan zahtev DSS, NS, SRS i SPS da zakaže sednicu skupštine, dok se prethodno ne sastane ministarski kabinet.
U pozadini ovog inaćenja je namera DS i G 17 plus da u Vladi preglasaju DSS i odluče da se sa EU potpiše prelazni sporazum, dok je cilj „narodnjaka“ da prvi u parlamentu sruše ponuđeno „partnerstvo“ sa Briselom.
Tadić i Dinkić sastali su se i ponovili da evropske integracije za njih nemaju alternativu, dok je Koštunica opet poručio da neće pristati na prelazni sporazum sa EU, jer Brisel ujedno šalje misiju na KiM sa namerom da komada Srbiju.
I jedni i drugi potpuno otvoreno poručuju da neće popustiti i da druga strana mora prva da „potegne“ i da faktički otključa najvažnije državne institucije.
Iznad „brvna“ na kojem su se sudarili saveznici, nadvila se izgledna pretnja novih, iznuđenih parlamentarnih izbora ili čak prekompozicija vladajuće većine u Skupštini.
Prvo je u sredu ujutru 17 ministara iz DS i G 17 plus zvanično od Koštunice zatražilo hitno zakaže sednicu Vlade. Umesto zakazivanja, dobili su poziv od portparola DSS Andreje Mladenovića da utiču na Dulića da zakaže sednicu Skupštine koju je zahtevalo 144 narodnih poslanika.
U međuvremenu, oglasio se i premijer Koštunica ocenivši da opstrukcija rada parlamenta predstavlja opasnost po ustavni poredak:
- Destabilizacija političkih prilika u zemlji predstavlja najveću opasnost po zaštitu i očuvanje ustavnog poretka, u trenutku kada se najavljuje da je pitanje dana proglašenje nezavisnosti Kosova - saopštio je predsednik Vlade.
Po njegovom mišljenju, najozbiljniji vid destabilizacije jeste „opstrukcija rada Narodne skupštine, relativizacija i nepoštovanje njenih akata, posebno rezolucija donetih u skladu sa Ustavom i međunarodnim pravom, koje se odnose na zaštitu suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije“:
- Neophodno je odmah održati sednicu Skupštine Srbije i potvrditi nacionalno jedinstvo u odbrani Kosova i Metohije, i to bi bio najbolji dokaz održavanja stabilnosti u zemlji, poštovanja Ustava i zaštite ustavnog poretka - zaključio je premijer.
Dulić se saglasio sa Koštunicom da destabilizacija zemlje predstavlja najveću opasnost, ali on drugačije vidi razrešenje krize, a i subjekta koji ruši stabilnost:
- Nemoguće je održati sednicu parlamenta bez prethodnog izjašnjavanja Vlade Srbije o sporazumu sa EU - kazao je Dulić. - U skladu sa Poslovnikom o radu Narodne skupštine i dosadašnjom parlamentranom praksom, ne mogu da zakažem sednicu parlamenta o tako važnim pitanjima bez zvaničnog mišljenja Vlade Srbije. Zato pozivam premijera da zakaže sednicu Vlade.
Potpredsednik parlamenta iz DSS Rade Obradović ocenio je kao „politički neodgovorno to što Dulić nije odmah zakazao vanrednu sednicu o KiM“.
Dok besni žestoki rat, svi u Vladi pokušavaju da zapuše rupe u čamcu koji je počeo da tone:
- Vlada nije pala - tvrdi ministar iz DSS Aleksandar Popović.
- Očekujem dogovor - kratko je poručio Tadićev ministar Mirko Cvetković.
Ipak, u političkim prognozama najmanje se šanse daju opstanku Vlade, a dok se podjednako „tipuje“ na nove izbore ili novu koaliciju u parlamentu.
U svim spekulacijama već se zaokružuje 11. maj kao datum za vanredno glasanje za novi parlament.
Kako saznajemo, DS i G 17 plus spremne su i za ovaj ishod, ako DSS ne popusti. O tome su se, kako prenose naši izvori, u sredu popodne saglasili Tadić i Dinkić.
Druga varijanta je da se pravi aranžman „narodnjaka“ i radikala, koji zasada i DSS i SRS odbacuju.
Treća opcija je da DS i radikali, pod izgovorom institucionalne blokade i volje naroda na predsedničkim izborima, formiraju tehničku većinu u Skupštini kao prelazno rešenje.
- Neka DSS i DS prvo raščiste odnose u koaliciji, a mi nemamo veze sa tim sukobom. Ostajemo u opoziciji - rekao nam je Tomislav Nikolić, zamenik predsednika SRS.
Vrhunac političkog apsurda je što je baš čelnik najveće opozicione stranke pozvao vladajuću koaliciju da ostane na okupu i sačuva Vladu zbog KiM.
A najozbiljniju krizu vladajuće kolicije prati i tiha međustranačka diplomatija.
Do srede po podne nismo dobili potvrdu da će se videti premijer Koštunica i predsednik Tadić, iako je postojala nezvanična najava. Lider DS i šef države planirao je, navodno, da ugosti i svog ljutog radikalskog rivala iz minule predsedničke trke. No, Nikolić je to odbio.
- Čak i kada bih dobio poziv ne bih se odazvao - rekao je Nikolić. - Zašto bih išao? To je njegov gest pobednika. I ja bih njega zvao da sam pobedio. Nemamo šta da pričamo.
Dan za inaćenje
* Predsednik Skupštine Oliver Dulić najavio da neće da
sazove sednicu parlamenta bez prethodnog mišljenja Vlade
o prelaznom sporazumu sa EU
* Vicepremijer Božidar Đelić i 16 ministara iz DS i G 17 plus zatražili od Koštunice da zakaže sednicu Vlade
* Premijer Koštunica ponovo pozvao da se održi hitna
sednica Narodne skupštine
* Komesar za pridruženje EU Oli Ren objavio da se odlaže
potpisivanje političkog sporazuma sa Srbijom
* PredsednikTadić pozvao Koštunicu da zakaže sednicu Vlade
* VladaSrbije saopštila da u četvrtak nema sednice
* Premijer Koštunica pozvao Dulića da poštuje Ustav
Predsednik Boris Tadić
Vlada da radi
Predsednik Boris Tadić pozvao je u sredu po podne premijera Vojislava Koštunicu da zakaže redovnu sednicu Vlade Srbije.
- Da bismo očuvali stabilnost države neophodno je da sve državne institucije rade svoj posao i niko ne sme da zbog stranačkih stavova opstruiše rad državnih organa - naveo je Tadić u pozivu.
On je poručio da Vlada mora da radi u interesu građana jer je ona nosilac izvršne vlasti i prema Ustavu utvrđuje i sprovodi politiku.
- Ne može rad Vlade Srbije da zavisi od bilo čije dobre volje, niti Narodna skupština može da zameni Vladu. Svako ima svoje Ustavom i zakonom definisane obaveze i nadležnosti. Skupština o svim važnim pitanjima raspravlja i donosi odluke, uz obavezno prethodno dostavljeno mišljenje Vlade.
* Odmah posle Tadićevog poziva, usledio je Koštuničin odgovor, na koji je Tadić reagovao:
- U kritičnom momentu za državu iako premijer Koštunica ocenjuje da je ugrožen teritorijalni integritet i suverenitet Srbije, prirodno je da Vlada Srbije održi sednicu i izjasni se o tom pitanju.
Premijer Vojislav Koštunica
Hitno skupština
obzirom na to da je EU ugrozila suverenitet i teritorijalni integritet Srbije, ustavna obaveza predsednika Skupštine je da hitno zakaže sednicu parlamenta, pre nego što albanski separatisti, uz podršku SAD i EU, proglase jednostranu nezavisnost - izjavio je u sredu premijer Vojislav Koštunica.
On je naglasio da za „zakazivanje sednice parlamenta nije neophodno mišljenje Vlade, koja je očigledno duboko podeljena po ovom pitanju“.
U izjavi premijera Koštunice, a povodom poziva predsednika Srbije Borisa Tadića premijeru da sazove redovnu sednicu Vlade, naglašeno je da je EU odlukom da protivpravno pošalje misiju na Kosmet sa ciljem da sprovede Ahtisarijev plan o nadziranoj nezavisnosti, najdirektnije ugrozila suverenitet i teritorijalni integritet Srbije.
- Uveren sam da svaki građanin Srbije vidi da se radi o bezobzirnoj uceni EU i da bi potpis Srbije na ponuđeni politički sporazum bio potpis za nezavisnost Kosova - naveo je Koštunica.
- Zbog toga je neophodno da se odmah sazove Skupština kako bi se poslanici izjasnili o odluci EU da pošalje misiju na KiM.
Pregovori oko nove parlamentarne većine
Koalicija ispod žita
DSS i Nova Srbija ponudili su SRS da podrži formiranje njihove manjinske vlade, saznaju „Novosti“.
Zamenik predsednika SRS Tomislav Nikolić, kako saznajemo, odbio je u prvi mah predlog „narodnjaka“u. DSS i NS su, ipak, ostavili vođstvu SRS rok do nedelje da razmisle i izjasne se o formiranju nove vlade u ovom sazivu parlamenta.
Izvršni odbor DSS zaključio je, naime, da bi vanredni parlamentarni izbori pred odlučujuću bitku za KiM samo štetili.
Tomislav Nikolić u sredu je izjavio:
- Zaista nema smisla da podržavam one koji nisu sigurni u to koliko poverenje birača imaju, one kojima sam saradnju nudio na vreme, blagovremeno, a oni su se opredeljivali za drugu opciju. Mislim da je to apsolutno nemoguće u ovim okolnostima.
Odloženi svi zakoni
Zbog nemogućnosti da se u četvrtak održi sednica Vlade izvesno je da neće biti usvojena najavljena odluka oko prodaje RTB „Bor" austrijskoj kompaniji „Atek“.
- Pošto se konačan dnevni red utvrđuje nekoliko časova pre početka sednice Vlade, nije moguće reći koji sve predlozi zakona su trebali da budu usvojeni na ovonedeljnom zasedanju - rekao je u sredu za „Novosti“ Milivoje Mihailović, šef Vladine kancelarije za medije.
Slobodan vučetić bivši predsednik Uss
Potreban stav vlade
Opšti princip funkcionisanja parlamentarnog sistema glasi: Vlada uvek mora dati svoje mišljenje Skupštini, pre nego što parlament o bilo čemu odluči. Skupština ne može da donosi bilo kakve odluke ni akta, ako nema prethodno mišljenje Vlade - kaže za „Novosti“ Slobodan Vučetić, bivši predsednik Ustavog suda Srbije.
On objašnjava da Skupština može da bude sazvana na inicijativu određenog broja poslanika, ali oni ne mogu da odlučuju, ako nemaju stav Vlade o nekom pitanju.
Šta, međutim, ako su i parlament i vlada u „pat-poziciji“, i nema nikoga ko želi da zakaže sednicu?
- Onda je to kriza sistema vlasti. Do raspleta dolazi ili postizanjem kompromisa u okviru vladajuće koalicije ili ostavkom predsednika Vlade, a treća mogućnost je pokretanje inicijative u Skupštini o izglasavanju nepoverenja vladi.
O nepoverenju Vladi se glasa na zahtev najmanje 60 poslanika i da bi vlada pala, a za to se mora izjasniti najmanje onoliko poslanika koliko je neophodno za njen izbor, a to je 126.
Ukoliko nova vlada ne bude izabrana u roku od 30 dana, predsednik raspušta parlament i raspisuje parlamentarne izbore.
Ostale vestiArhiva
- 09/01 Marta Kos razgovarala sa Tanjom Miščević:…
- 26/12 Sanjajte velike snove, čestitam vam na izvrsnosti:…
- 25/12 Odbornici Skupštine Beograda usvojili budžet…
- 23/12 Hil: Nema najava da će biti uvedene sankcije…
- 19/12 Građevinski fakultet: Nedostaje ključna dokumentacija…
- 17/12 Rekonstrukcija vlade na proleće Vučić: "Za…
- 12/12 Vučić mladima: Za kupovinu stana od 75.000…
- 09/12 Vučić: 2024. godina najbolja godina za Srbiju…
- 07/12 Tužilaštvo predložilo pritvor vozaču koji…
- 03/12 Vučić: U februaru se očekuje poseta Kaje…
- 29/11 Ana Brnabić izbrojala sve učesnike protesta…
- 27/11 Vujović: Usvojeni zakoni o zaštiti životne…
- 25/11 Skupština završila raspravu o budžetu, opozicija…
- 21/11 VJT: Zadržano još jedno lice povodom obrušavanja…
- 19/11 Ana Brnabić: Zakazaću sednicu o predlogu…
- 18/11 Predsednik Kazahstana Tokajev stigao u Beograd,…
- 17/11 Rektor Beogradskog univerziteta uputio otvoreno…
- 15/11 Emanuele Žiofre: Godina pred nama je ključna,…
- 10/11 Grbović (PSG): Krivična i politička odgovornost…
- 10/11 Projekcije: Tramp dobio i Arizonu, osvojio…
- 31/10 Vulin na konferencijij u Minsku: Treba nam…
- 23/10 Tusk i Micotakis na večeri kod Vučića
- 19/10 Vučić priredio večeru za kralja Esvatinija…
- 18/10 Kralj Esvatinija u poseti Srbiji od 19. do…