Vesti
Društvo i ekonomija
Hoće garanciju za 2.700 radnika29.10.2008. 20:00
Izvor: Glas javnosti

Skupštini su juče prisustvovali državni sekretar Nebojša Ćirić i Mišela Nikolić, iz ministarstva ekonomije, kao i poslovodstvo fabrike i predstavnici lokalne samouprave na čelu sa gradonačelnikom Veroljubom Stevanovićem.
-Tražili smo da se hitno izvrši podržavljenje „Zastava automobila“ kako bi mogla da se vrši demontaža opreme, jer to sada nije moguće u zakonskim okvirima. Oprema koja će se dislocirati biće najpre ponuđena radnicima i kooperaciji. Ono što je najbitnije jeste da se u prvom talasu u novoj firmi zaposli najpre hiljadu radnika, zatim šest stotina, a na kraju oko 750, odnosno ukupno 2.433 radnika - rekao je Zoran Mihajlović, predsednik sindikata „Zastava automobila“.
Sindikat je insistirao da to budu sadašnji radnici Fabrike automobila, a oko pet stotina radnika da se zaposli u kooperantskim firmama koje će se locirati u sadašnjoj „Mehaničkoj obradi“.
Iduće nedelje sindikat će dobiti na uvid aneks ugovora potpisanog sa „Fijatom“, a zatim će da usledi i sastanak sa direktorom kompanije De Filipisom u vezi sa pojedinačnim kolektivnim ugovorom.
-S obzirom na to da lokalna samouprava daje zemljište na deset godina besplatno, kao i druge beneficije, tražili smo da ona insistira na zapošljavanju sadašnjih radnika. Mi nikom više ne verujemo, pa ćemo sve zaključke sa sednice Skupštine sindikata staviti na papir, a potpisnik mora da bude ministar Dinkić. Ukoliko se bude desilo nešto što nismo dogovorili, ići ćemo u akcije koje smo ranije planirali - rekao je Mihajlović.
Ostale vestiArhiva
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…
- 20/03 Sajam automobila 2025: Najskuplji automobili,…
- 18/03 Poštanska štedionica prva banka u programu…
- 17/03 Šušnjar: Janaf bi mogao da kupi ruski udeo…
- 14/03 Usvojena uredba o podsticajima u poljoprivredi…
- 13/03 NBS ni ovog meseca neće menjati kamatnu stopu
- 12/03 O čemu se raspravlja na sednici Skupštine…
- 11/03 Čadež: Kina lane najveći investitor u Srbiji,…
- 10/03 Čipflacija, gridflacija… Koji sve oblici…
- 09/03 Poskupljenje turističkih aranžmana i za 20-25…
- 07/03 Koliko će spuštanje kamatnih stopa umanjiti…
- 09/01 Budžet Srbije za 11 meseci 2024. imao deficit…
- 26/12 Nema kolapsa, EPS spreman ušao u zimu
- 25/12 Radnici Pošte Srbije najavili protest danas…
- 23/12 Narodna banka Srbije usvojila propise za…
- 19/12 NIS uspešno plasirao korporativne obveznice,…
- 17/12 Od 1. januara velike promene u plaćanju poreza!…
- 12/12 Cene stanova u Srbiji blago porasle u trećem…
- 09/12 Odbor direktora MMF potvrdio novi nefinansijski…
- 07/12 Ežis i Utiber tvrde da nisu prisustvovali…
- 03/12 Direktorka Gimnazije u Leskovcu tvrdi da…
- 29/11 Premijer: Srbija postaje centar poslovanja…
- 27/11 Od 1. januara kamatne stope na stambene kredite…