Vesti
Društvo i ekonomija
Đorđević seli "Voda vodu" u Crnu Goru10.03.2009. 20:00
Izvor: Mondo

Prema navodima tog podgoričkog dnevnika, vlasnik Si end Sija Vojin Đorđević je tokom prethodnih dana obilazio izvore u Crnoj Gori kako bi izabrao najbolje mesto za izgradnju moderne fabrike.
"Crna Gora, osim što je svakom poznata po prirodnim lepotama, sigurno je poznata i po tome što ima puno izvorske vode. To je jedan od razloga što sam ovde", rekao je Đorđević.
Đorđević je godinu i po dana u sudskom sporu sa Divcem, koji je preuzeo vlasništvo nad firmom "Voda voda".
Prema navodima Đorđevića, Divac je trebalo da postane vlasnik 30 odsto "Voda vode", ali nije isplatio vrednost kapitala, a upisao se kao vlasnik cele kompanije.
Robni žig "voda voda" je u vlasništvu slovenačke firme Grenki list, pokazuju podaci srpskog Zavoda za zaštitu intelektualne svojine.
Na slovenačkom poslovnom portalu Infositi navedeno je da je vlasnik Grenkog lista Đorđe Đorđević, koji je, prema pisanju beogradskih medija, sin Vojina Đorđevića.
Prema rečima Đorđevića, u Crnoj Gori bi se proizvodila voda za azijsko tržište - najmanje 100 miliona litara.
"Za izgradnju fabrike sa najsavremenijom opremom bilo bi potrebno osam miliona evra. Tu nam ne bi bio potreban partner, sami bismo to izgurali", rekao je Đorđević.
Ostale vestiArhiva
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…
- 20/03 Sajam automobila 2025: Najskuplji automobili,…
- 18/03 Poštanska štedionica prva banka u programu…
- 17/03 Šušnjar: Janaf bi mogao da kupi ruski udeo…
- 14/03 Usvojena uredba o podsticajima u poljoprivredi…
- 13/03 NBS ni ovog meseca neće menjati kamatnu stopu
- 12/03 O čemu se raspravlja na sednici Skupštine…
- 11/03 Čadež: Kina lane najveći investitor u Srbiji,…
- 10/03 Čipflacija, gridflacija… Koji sve oblici…
- 09/03 Poskupljenje turističkih aranžmana i za 20-25…
- 07/03 Koliko će spuštanje kamatnih stopa umanjiti…
- 09/01 Budžet Srbije za 11 meseci 2024. imao deficit…
- 26/12 Nema kolapsa, EPS spreman ušao u zimu
- 25/12 Radnici Pošte Srbije najavili protest danas…
- 23/12 Narodna banka Srbije usvojila propise za…
- 19/12 NIS uspešno plasirao korporativne obveznice,…
- 17/12 Od 1. januara velike promene u plaćanju poreza!…
- 12/12 Cene stanova u Srbiji blago porasle u trećem…
- 09/12 Odbor direktora MMF potvrdio novi nefinansijski…
- 07/12 Ežis i Utiber tvrde da nisu prisustvovali…
- 03/12 Direktorka Gimnazije u Leskovcu tvrdi da…
- 29/11 Premijer: Srbija postaje centar poslovanja…
- 27/11 Od 1. januara kamatne stope na stambene kredite…