Vesti
Društvo i ekonomija
Policijski sindikat optužuje MUP13.10.2011. 20:00
Izvor: RTS

Policijski sindikat Srbije optužio MUP za podvalu, zbog saopštenja u kojem se navodi da su ministar Ivica Dačić i Nezavisni sindikat policije postigli sporazum. Veoma smo iznenađeni tim sastankom, jer NSP nije podržao štrajk, navodi se u saopštenju tog sindikata.
Članovi Policijskog sindikata Srbije optužili su MUP za "razbijanje štrajka, podvalu i pokušaj obmanjivanja javnosti", zbog tvrdnje Ministarstva da je na sastanku Ivice Dačića i predstavnika Nazavisnog sindikata policije, navodno postignut sporazum. "Veoma smo iznenađeni današnjim tajnim sastankom Dačića i NSP-a koji nije ni podržao štrajk", navodi se u saopštenju PSS-a.
Policijski sindikat Srbije će, ako MUP nastavi da iznosi neistina i demagoških rešenja, svako dalje pregovaranje o prekidu štrajka sa drugim sindikatima smatrati kao namerno opstruisanje socijalnog dijaloga, ističe su saopštenju.
PSS za današnji sastanak navodi da je "čin podvale i pokušaj obmanjivanja javnosti i razbijanja štrajka".
Taj sindikat poručuje i da "nije i nikada neće pristati na kompromisna rešenja sa poslodavcem koja bi išla na štetu zaposlenih", istakavši da saopštenje o dogovoru sindikalnih kolega i Dačića smatra ništavnim.
Predsednik Sindikata Veljko Mijailović rekao je ranije za Tanjug da bi izmene i dopune Zakona o policiji, što je jedan od sindikalnih zahteva, mogle da se nađu već sutra na sednici Vlade, a potom i u parlamentu.
Mijailović je podsetio da je za petak, 14. oktobar, ministar policije Ivica Dačić zakazao sastanak sa svim načelnicima Policijskih uprava u vezi sa primenom Posebnog kolektivnog ugovora.
Članovi tog sindikata štrajkuju uz poštovanje minimuma procesa rada, tražeći poboljšanje materijalnog i socijalnog položaja.
Nezavisni sindikat policije, čiji članovi nisu u štrajku, saopštio je danas da je od resornog ministra Ivice Dačića dobio uveravanje da će Vlada Srbije na narednoj sednici, po hitnom postupku, usvojiti izmene Zakona o policiji, kako bi se omogućila potpuna primena Posebnog kolektivnog ugovora.
U saopštenju se navodi da je, u cilju prevazilaženja problema policajaca, danas održan sastanak sa ministrom Dačićem na kojem je dogovoreno da se dinamika isplate novčane pomoći nastavi i da se najkasnije do kraja novembra završi rad na sistematizaciji radnih mesta u MUP-u.
Ostale vestiArhiva
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…
- 20/03 Sajam automobila 2025: Najskuplji automobili,…
- 18/03 Poštanska štedionica prva banka u programu…
- 17/03 Šušnjar: Janaf bi mogao da kupi ruski udeo…
- 14/03 Usvojena uredba o podsticajima u poljoprivredi…
- 13/03 NBS ni ovog meseca neće menjati kamatnu stopu
- 12/03 O čemu se raspravlja na sednici Skupštine…
- 11/03 Čadež: Kina lane najveći investitor u Srbiji,…
- 10/03 Čipflacija, gridflacija… Koji sve oblici…
- 09/03 Poskupljenje turističkih aranžmana i za 20-25…
- 07/03 Koliko će spuštanje kamatnih stopa umanjiti…
- 09/01 Budžet Srbije za 11 meseci 2024. imao deficit…
- 26/12 Nema kolapsa, EPS spreman ušao u zimu
- 25/12 Radnici Pošte Srbije najavili protest danas…
- 23/12 Narodna banka Srbije usvojila propise za…
- 19/12 NIS uspešno plasirao korporativne obveznice,…
- 17/12 Od 1. januara velike promene u plaćanju poreza!…
- 12/12 Cene stanova u Srbiji blago porasle u trećem…
- 09/12 Odbor direktora MMF potvrdio novi nefinansijski…
- 07/12 Ežis i Utiber tvrde da nisu prisustvovali…
- 03/12 Direktorka Gimnazije u Leskovcu tvrdi da…
- 29/11 Premijer: Srbija postaje centar poslovanja…
- 27/11 Od 1. januara kamatne stope na stambene kredite…