Vesti
Društvo i ekonomija
„Farmasvis“ doneo nova radna mesta06.10.2006. 16:00
Izvor: Blic
Fabrika u Železniku
Fabrika lekova „Farmasvis“ juče je svečano otvorena u Ulici Milorada Jovanovića 9 u Železniku. Reč je o prvom proizvodnom pogonu u Srbiji koji je u potpunosti realizovan u skladu sa evropskim GMP standardima. Početni kapacitet fabrike je deset miliona pakovanja lekova godišnje. Investicija je vredna tri i po miliona evra, a planirano je da ubuduće oko 50 odsto ukupne proizvodnje bude usmereno na izvoz u zemlje Evropske unije.
Petr Nemec, predsednik kompanije „Farmasvis“, rekao je da odluka o investiranju u Srbiju nije doneta slučajno, već na bazi procene da je reč o centru regiona koji uprkos rizicima ima najveći razvojni potencijal.
Tomica Milosavljević, ministar zdravlja, ocenio je da novo ulaganje u veoma uređenoj i visokotehnološkoj oblasti farmaceutske industrije predstavlja dobar znak za dolazak drugih investitora na srpsko tržište.
Osim u zemljama bivše Jugoslavije, predstavništva „Farmasvisa“ nalaze se i u Grčkoj, Albaniji, Češkoj, Litvaniji... Kompanija je u Srbiji osnovana 2000. godine. Trenutno u našoj zemlji zapošljava više od 200 ljudi u sektorima marketinga, distribucije, proizvodnje i u logističkom centru.
Saradnja dve zemlje
Vilhelm Mejer, švajcarski ambasador u Beogradu koji je prisustvovao svečanom otvaranju firme je rekao:
- Srbija i Švajcarska su u poslednje dve godine potpisale dva značajna sporazuma o promociji i zaštiti investicija, kao i izbegavanju dvostrukog oporezivanja koji su postavili okvir za bolju privrednu saradnju i investicije.
Ostale vestiArhiva
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…
- 20/03 Sajam automobila 2025: Najskuplji automobili,…
- 18/03 Poštanska štedionica prva banka u programu…
- 17/03 Šušnjar: Janaf bi mogao da kupi ruski udeo…
- 14/03 Usvojena uredba o podsticajima u poljoprivredi…
- 13/03 NBS ni ovog meseca neće menjati kamatnu stopu
- 12/03 O čemu se raspravlja na sednici Skupštine…
- 11/03 Čadež: Kina lane najveći investitor u Srbiji,…
- 10/03 Čipflacija, gridflacija… Koji sve oblici…
- 09/03 Poskupljenje turističkih aranžmana i za 20-25…
- 07/03 Koliko će spuštanje kamatnih stopa umanjiti…
- 09/01 Budžet Srbije za 11 meseci 2024. imao deficit…
- 26/12 Nema kolapsa, EPS spreman ušao u zimu
- 25/12 Radnici Pošte Srbije najavili protest danas…
- 23/12 Narodna banka Srbije usvojila propise za…
- 19/12 NIS uspešno plasirao korporativne obveznice,…
- 17/12 Od 1. januara velike promene u plaćanju poreza!…
- 12/12 Cene stanova u Srbiji blago porasle u trećem…
- 09/12 Odbor direktora MMF potvrdio novi nefinansijski…
- 07/12 Ežis i Utiber tvrde da nisu prisustvovali…
- 03/12 Direktorka Gimnazije u Leskovcu tvrdi da…
- 29/11 Premijer: Srbija postaje centar poslovanja…
- 27/11 Od 1. januara kamatne stope na stambene kredite…