Vesti
Politika
Milioni za neradnike28.10.2006. 18:00
Izvor: Blic
Koliko građane košta blokada skupštine
SMEDEREVO - Odbornici Skupštine opštine Smederevo za protekla četiri meseca primili su oko 2,2 miliona dinara a da nijednom nisu seli u skupštinske klupe, zbog čega su se stekli uslovi za raspuštanje skupštine. Stranačka kombinatorika vlasti mogla bi građane Smedereva koštati još paprenije ukoliko se ne usvoji rebalans budžeta, jer bi tako propalo 300 miliona dinara koje zbog političkih smicalica još nisu raspoređenje. Od kako su DSS i SPS, zajedno sa 15 odbornika grupa građana, pre šest meseci došle na vlast, koštali su Smederevce bar pet miliona dinara. Svakom članu Opštinskog veća mesečno sleduje 70 odsto prosečne plate, odnosno oko 18.000 dinara bez obzira na to da li se bavio svojim poslom. Svaki od 70 odbornika Skupštine mesečno iz banke podigne 30 odsto prosečne zarade ili 8.000 dinara, dok za istu platu neki Smederevci čitav mesec ne dižu glavu od posla.
Tako su predstavnici naroda u protekla četiri meseca primili oko 2,2 miliona dinara a da se nisu ni pojavili u skupštinskoj sali. Krivicu za kolaps u gradu političari prebacuju preko tuđeg plota, ali se para niko ne odriče.
Demokratska stranka Srbije krivicu za blokiranje rada skupštine prebacuje na odbornike grupa građana priznajući da su ih neki od njih davanje kvoruma „debelo unovčavali“.
- Dojadilo nam je da pred svaku sednicu ovi odbornici dolaze sa spiskom želja tipa zaposli mi snaju, svastiku ili zaovu. Nećemo da nas ucenjuje šačica nesposobnih ljudi kojima zarad kvoruma nećemo dati ni dinara - kaže Dragan Šormaz, potpredsednik Izvršnog odbora DSS.
Socijalisti, koji sa DSS dele kolač vlasti, misle da krivica ide na teret velikih stranaka koje nisu želele da naprave stabilnu većinu.
Rašomonijada u vlasti mora da se reši u naredna dva meseca kako ne bi propalo 300 miliona dinara koje sada ne mogu da se troše, dok budžetski korisnici grcaju u problemima. Muke sa novcem imaju mesne zajednice, škole, vrtići, javna preduzeća. Zima je na pragu, a poslovi na uređenju ulica, vodovoda i kanalizacije nisu ni počeli iako para ima.
Prema saznanjima „Blica“, uvođenje privremenenih mera sada je odloženo zbog referenduma, a već sledeće nedelje znaće se da li će Smederevom, umesto skupštine, upravljati petočlani privremeni organ.
Ostale vestiArhiva
- 31/10 Vulin na konferencijij u Minsku: Treba nam…
- 23/10 Tusk i Micotakis na večeri kod Vučića
- 19/10 Vučić priredio večeru za kralja Esvatinija…
- 18/10 Kralj Esvatinija u poseti Srbiji od 19. do…
- 17/10 Orlić uručio Vučiću Zlatnu medalju za zasluge…
- 15/10 Sindikat Kontrole letenja SMATSA: Naši zahtevi…
- 14/10 Sastanak ministara odbrane Srbije i Slovačke
- 11/10 Vesić:Novi Zakon o izgradnji omogućiće rešavanje…
- 10/10 Završeno glasanje: Vlast odbila da usvoji…
- 07/10 Vučević: Potpisan memorandum za gradnju zajedničkog…
- 06/10 Ana Brnabić: Litijum važna tema, predlog…
- 05/10 Čadež: Sporazum sa UAE plod dobrih odnosa…
- 04/10 „Otkazao bih sve sastanke da su me zvali…
- 02/10 Opozicija nije za trajnu zabranu istraživanja…
- 01/10 Vučić se u Ženevi sastao sa državnim sekretarom…
- 30/09 Skupština Srbije izglasala rebalans budžeta…
- 28/09 „Stop kopanju litijuma“: Završena jednočasovna…
- 27/09 Vučić iz Njujorka
- 26/09 Mali: U rebalansu veća izdvajanja za nauku
- 25/09 Žiofre: Civilno društvo, mediji i vladavina…
- 24/09 U Njujorku počinje generalna debata u GS…
- 23/09 Dodik: Izuzetno značajno obraćanje predsednika…
- 22/09 Đurić uoči početka Samita o budućnosti: Srbija…
- 20/09 Vučić: Ministri na Vladi podržali predlog…