Slobodno vreme
Slobodno vreme
Turistički vodič
S pola plate do Egipta28.02.2007. 10:00
Izvor: Politika
Gde sve možete da putujete, a da vas to košta najviše 200 evra što je suma koju može da odvoji većina naših putnika
Razloga za putovanje uvek ima pa i u naizgled svojevrsnom vakuumu između zimovanja i letovanja. Tu su osmomartovska putovanja, potom uskršnja, ali i ona za majske praznike, koja su obično spojena i sa školskim mini-raspustom. Pripremili smo za vas predloge gde sve možete da putujete, a da vas to košta, recimo, do 200 evra.U agencijama su nam rekli da to uopšte nije malo novca i da imaju gro putovanja i aranžmana koji zadovoljavaju upravo ovaj uslov.
Tako, po ovoj ceni možete da otputujete, verovali ili ne, u Egipat, Tunis, Atinu, Solun, Prag, Budimpeštu, Istanbul, Ohrid, na Palić, možete da obiđete čitavu severnu Italiju ili Grčku.
Mirko Bauk iz Odeona nudi čak 11 noćenja u Egiptu sa direktnim čarter letom Beograd–Hurgada, i to u periodu od uskršnjih do prvomajskih praznika. Čarter let do Susa u Tunisu i sedam polupansiona u hotelu sa tri zvezdice koštaju 219 evra. Za one kojima još nije dovoljno zime, iz Odeona preporučuju martovsko skijanje po zaista niskim cenama u Banjskom za 110 evra, u Kranjskoj gori za 210, ili na Jahorini gde sedam polupansiona u hotelu „Košuta” košta 190 evra.
Irena Čalikjan iz Kompasa preporučuje osmomartovsko putovanje po Halkidikiju, četiri polupansiona za 105 evra, potom četiri dana u Budimpešti uz razgledanje grada i posetu Sent Andreji za 140 evra. Zlatni Prag i njegove mostove možete da vidite baš u vreme Dana žena gde tri noćenja u hotelu sa tri zvezdice koštaju 195 evra. Za Uskrs možete provesti sedam dana na Krfu u hotelu sa tri zvezdice uz posetu ostrvu Vido i Meteorima, autobusom, za 195 evra. Četiri dana u makedonskom biseru – Ohridu, za Osmi mart, košta 140 evra u hotelu sa četiri zvezdice, uz razgledanje manastira i crkava u ovoj regiji.
U Kompasu žele da istaknu da je formiran i program za leto i popust od 10 odsto za uplatu do 1. marta, i to po neverovatnim cenama od 75 evra u dvokrevetnom apartmanu za deset dana u Paraliji ili 65 evra u Hanajotiju. Dakle, mislite na leto već sada jer se očigledno isplati.
Jasmina Končar iz Džoli trevela na prvom mestu napominje da su već objavljene cene i kompletan program za leto, gde apartmani na Halkidikiju staju osam evra po danu, a u hotelu 30 evra dnevno, i Crnogorsko primorje od Herceg Novog do Ulcinja gde deset polupansiona košta 159 evra. Po našoj željenoj ceni preko Džolija možete da putujete do Praga avionom četiri dana za 199 evra, a šest dana u Istanbulu koštaće vas 185 evra. Potom u Budimpeštu, sa posetom Van Gogovoj izložbi, bez prevoza, koja košta u dane martovskih praznika i Uskrsa 115 evra za četiri dana, ili na Palić za 9.900 dinara. Tunis – avionom, sedam polupansiona u Susu ili Hamametu, košta samo 19 evra više od naše tražene cene.
Aleksandar Vučković, direktor Argus tursa, nudi zaista atraktivna putovanja, počevši od Osmog marta pa sve do prvomajskih praznika, i to Atinu, Solun, Istanbul, Prag. Kružna tura po severnoj Italiji za sedam dana sa posetom Veneciji, Pizi, Firenci i Veroni, luksuznim autobusom, košta 8.000 dinara i 119 evra, što zaista nije mnogo za sve ljubitelje umetnosti, ali i nezamenjivog italijanskog šopinga. Pet dana u Budimpešti, sa obilascima grada, čardi i muzeja, košta 3.500 dinara i 70 evra, a isto toliko u Istanbulu 3.000 dinara i 80 evra u hotelu sa tri zvezdice, sa obilaskom Bosfora i bazara uz besomučnu kupovinu na oba kontinenta. I kao šlag na torti – Prag, avionom, šest dana, malo skuplja tura za naš traženi cenovni limit, od 11.990 dinara i 150 evra, sa transferima i razgledanjem starog grada uz sjajne vodiče.
Aleksandar Dević iz Kontikija preporučuje da neizostavno u razdoblju od Dana žena do prvomajskih praznika obiđete, sa lepšom polovinom, Istanbul u koji se sa Kontikijem stiže avionom i ostaje u rasponu od četiri do šest dana, sa izletima i šopinzima, uz spavanje u hotelu sa tri zvezdice, po ceni od 189 do 230 evra, u zavisnosti od hotela i broja dana. Tunis, sedam polupansiona u Susu, Port el Kantauiju i Hamametu, u hotelu sa tri zvezdice – „Golf rezidens” košta 225 ili 230 evra, u zavisnosti koja je avio-kompanija prevoznik. Budimpešta je uvek bila romantično privlačna za sve nas, pa ko bi toj destinaciji odoleo za osmomartovske praznike. Uz posetu Van Gogovoj izložbi, Sent Andreji, čardama i hotelu„Crni orao” na Budimu, poslastičarnicama u Ulici Vaci; cene se kreću od 115 do 150 evra za ovakvo trodnevno putovanje.
Sve varijante aranžmana su moguće i, kako su nam rekli turoperatori, jedino je na vama da izaberete destinaciju a oni će se pobrinuti za sve ostalo.
Ostale vestiArhiva
- 25/04 Ulica u Londonu pod kojom se nalazi 20 odsto…
- 28/03 Zabranjeni grad: 9.999 prostorija obavijenih…
- 24/03 U Rimu otvorena tzv. "Sikstinska kapela"…
- 22/02 Lista najboljih svetskih plaža po oceni turista
- 01/02 Meksiko počinje da naplaćuje turistima pravljenje…
- 30/11 Ajfelova kula se zeleni u znak podrške pošumljavanju
- 13/11 Očaravajući Festival svetla u Velikoj Britaniji
- 06/11 Berlin štiti svoj čuveni zid od vandalizma
- 09/10 Srbija jedna od najdinamičnijih turističkih…
- 11/09 Deset najjeftinijih evropskih destinacija
- 10/08 Albanija od vojne baze pravi turističku atrakciju
- 20/07 Veliko interesovanje za vaučere za odmor…
- 18/05 Najatraktivniji svetski vodeni parkovi
- 27/04 Sudanske piramide zapuštene i neposećene
- 30/03 Pataja: Egzotična papazjanija
- 23/02 Zašto Holandija guši kanabis turizam?
- 06/02 Mons - Evropska prestonica kulture 2015.
- 26/01 Mons - Evropska prestonica kulture 2015.
- 26/12 Severna Irska: Nema pape u našem gradu
- 15/12 Neočekivane lepote Japana
- 28/11 Palavan: Najlepše ostrvo na svetu
- 17/11 Pariz dobija novu bordel-atrakciju
- 27/10 Zašto treba da vidite karneval u Riju?
- 20/10 Andora: Miris šunke sa vrhova Pirineja